Fiber Sonlandırma

Fiber Nedir?

Fiber kendi boyunca  içinden ışığın yönlendirilebildiği plastik veya camdan oluşmuş Optik Fiberdir. Optik Fiberler diğer kablolara oranla uzun mesafelerdeki veri iletişimini daha hızlı ve yüksek değerlerde olanak veririler.  Diğer kabloların yerine Fiber kabloların kullanılmasının nedeni, daha az kayba neden olmalıdır.

Fiber sonlandırma Nedir?

Fiber optik kabloların, iletişim ortamları haline gelebilmesi için uç kısımlarının uygun bağlantı şekilleriyle özel kutu veya panellerde sonlandırılması işlemine Fiber Sonlandırma denir.

Fiber optik kablolar özel kutularda sonlandırılmak zorundadır.  Kutular kabin ve duvar tipi olarak iki çeşittir. Ayrıca Fiber kablolar hiçbir zaman yalnız kullanılmazlar. Projede kullanılan kablolar kabine ya da sonlandırma kutularına kadar getirilir. Aktif cihazlara Fiber Patch Kablolar ile erişilmektedir.

Fiber Avantajları Nelerdir?

-Fiber kablo diğer kablolara nazaran daha fazla bilgi taşır.

-Hızı ve bant genişliği daha fazladır.

-Sinyal kaybı düşük olduğundan daha yüksek hızlarda ve çok daha uzun mesafelerde veri aktarımı yapabilir.

-Elektromanyetik alanlardan etkilenmez.

-Ham maddesi sınırsızdır. (Toprak)

Fiber optik kablo sonlandırma cihazı ile termine edilebilecek tüm fiber kablo çeşitleri firmamız tarafından Ege bölgesinin her yerine hizmet vermektedir. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak istiyorsanız ve profesyonel bir hizmet almak istiyorsanız biz buradayız. Çünkü fiber kablo fiyatları ve işlem için gerekli aletler piyasada oldukça yüksek maliyetlidir. Ancak Destek Bilgisayar Hizmetleri olarak fiber hizmeti için gerekli olan bütün teknik ekibe sahibiz.