Güç Kaynağı (Kesintisiz Enerji)

Güç Kaynağı Nedir?

Bilgisayarların çalışması için önemli olan fakat fazla dikkat çekmeyen, sistem ya da düzenek içerisinde ihtiyaç duyulan enerjinin karşılanabilmesi için kullanılan birimlere Güç Kaynağı denir. Örneklemek gerekirse kullanılan cep telefonlarının şarj aletleri, kumandaları çalışması için kullanılan pil vb. materyaller birer Güç Kaynağı olarak gösterilebilir.

Güç Kaynağı kesintisiz enerjiye ihtiyaç duyulan her alanda kullanılmaktadır.

Kesintisiz Güç Kaynağı Neden Önemlidir?

Ülkemizde artık eskisi kadar olmasa da elektrik kesintileri halen yaşanmaktadır. Ayrıca uzun süreli yüksek ve düşük gerilim, ani voltaj sıçramaları ve frekans değişimleri gibi sorunlar sık sık yaşanan durumlar içerisinde gösterilebilir. Yeterli koruması bulunmayan cihazlar şu gibi durumlarla karşılaşabilir;

-Güç kartları yanabilir,

-Ekranlar kararabilir,

-Makine işlem yaparken elektrik kesilirse tüm bilgiler kaybolabilir,

-Donanımın herhangi bir parçası zarar görebilir.

Kesintisiz Güç Kaynakları Nasıl Çalışır?

İki farklı tür Kesintisiz Güç Kaynağı sistemi vardır. Bunlar;

1-On-line Sistemler; Her zaman devrede olan sitemdir. Her zaman devrede oldukları için kesinti anından transfer gecikmesi yaşanmaz.

2-Line-Interactive Sistemler; Kesinti anında devreye girerek yüke enerji sağlayan sistemdir. Kontrollü bir şekilde sistemi gerçekleştirdiği için kesinti sırasında aküye geçiş işleminde zaman kaybı yaşamaz.

Destek Bilgisayar Hizmetleri olarak Güç Kaynağı hizmetini profesyonel olarak Denizli, Aydın, Didim ve Muğla illerine sunmaktayız. Enerji konusunda halen sıkıntı yaşayan ülkemizde eğer kaybetme riskini göze alamayacağınız bilgiler ile iş yapıyorsanız firmanız, markanız ya da işletmeniz özellikle Kesintisiz Güç Kaynaklarından birine mutlaka sahip olmalıdır. Aksi durumlarda geri dönüşü olmayan kayıplar yaşayabilirsiniz.

Güç tekbir cihaz ile değil ihtiyaç duydukça artırabileceğiniz aynı zamanda kesintinin kesintisiz olması için cihaz yedeklemesi gerekir.

-Makelsan artırılabilir güç sistmemleri ile paralel bağlantı imkanı sunup güçünüze güç katar. 

-Paralel cihazları aynı zamandan bir birini yedeği olarak çalışma imkanı sunar. 

-Destek bilgisayar hizmetleri olarak kesintisiz enerji için komple çözüm sunmaktadıyız. 

-Paralel ups montajı, İki cihazda çalışırken yükü paylaşıyorlar birisi arıza yaptığı zaman diğer cihaz bütün yükü üzerine alan kesintisiz güç sistemi.