Sunucu Hizmetleri

Sunucu(Server) Nedir?

Ana makine ya da Server olarak bildiğimiz sunucular, yapılandırılan herhangi bir ağ üzerinde bilgileri veya uygulamaları kullanıcılara paylaştıran yazılım ve donanımdan oluşan özel bir bilgisayardır.

Sunucu(Server) Hizmetleri sunduğu hizmete göre farklı isimlerle adlandırılır. Örneğin bir sunucu web server olarak hizmet veriyorsa “web sunucusu”, veri tabanı hizmeti sağlıyorsa “veri tabanı sunucusu” olarak adlandırılmaktadır.

Sunucu sistemlerinin giderek gelişmesiyle, sunucular pek çok görevi güvenilir ve otomatik bir şekilde yapmaya başlamışlardır.

Neden Sunucuya İhtiyacımız Vardır?

Yaptığınız işte zaman, iş ve bilgi kaybı yaşamak istemiyorsanız eğer sunucular sizin için mutlaka kullanmanız gereken teknolojilerden bir olmaktadır. Örneğin güç kaynağı arızasından ikinci güç kaynağı anında devreye girerek durumu telafi edebilir ya da herhangi bir disk arızasında diğer disk veri kaybını engeller. Bu gibi aksi durumları önlemek için Sunucu Hizmetlerinden yararlanmak bilgi eksiklerinizin olmaması için önemlidir.

Destek Bilgisayar Hizmetleri olarak Sunucu Hizmetini profesyonel bir ekip ile hizmetinize sunmaktayız. İhtiyaçlarınızı birlikte belirleyip, çözümleri ona göre belirliyoruz. Sıkça değişen Pazar koşulları ve rekabet ortamında firmanızı güçlendirebilir ve 7/24 güçlü bir sunucuya sahip olabilirsiniz. Güçlü bir sunucunun sunduğu performans sayesinde işinizin sürekliliği sağlanmış olur.