Seo Danışmanlığı

Seo Danışmanlığı Nedir?

Firmaların sanal dünyadaki rekabet ortamından kaçmasını sağlamak, organik ziyaretçi kitlesine sahip olmak ve reklam maliyetlerini düşürmek adına gerçekleştirilen seo çalışmaları için verilen hizmete Seo Danışmanlığı denir. Seo Danışmanlığı firma rakiplerini analiz ederek, rakiplerine fark sağlaması, ziyaretçi geri dönüşünü arttırması, marka bilinirliliğini sağlaması gibi çalışmalar yapmaktadır.

Seo Danışmanlığı ile Çalışmanın Faydaları;

-Arama motorlarında üst sıralarda yer almak, müşterilerinizin tam da hizmetinizi ya da ürününüzü ararken ona en doğru ve hızlı şekilde ulaşmasını sağlar.

                Yapılan bilimsel açıklamalara göre arama motorlarında birinci sırada yer alan sonuç ziyaretçilerin yüzde 34’ünü, ikinci sırada yer alan 18’ini ve üçüncü sırada yer alan sonuç ise yüzde 12’sini çekmektedir. Bu sebeplerle arama motorları sıralamasında ilk üçe girmek çok önemlidir.

-Ürünlerinizi ya da hizmetinizi göstermek istediğiniz hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar.

-Sizi tercih eden müşteriniz ilgili arama kelimelerinde sizin ilk sıralarda olduğunuzu gördüğünde, ürün ya da hizmette çok tercih edildiğinizi düşünür ve sitenize güven duymaya başlar.

Seo Danışmanlığı Hizmeti Adımları

-Seo Danışmanlığı hizmetinde ilk adım sektör analizidir. Sitenin durumu, sektör, sanal dünyadaki sektör rekabetinin hangi düzeyde olduğu seo hizmetini etkileyecek unsurlardır.

-Rakip analizi ikinci adımı oluşturmaktadır. Bu aşamada rakipler incelenerek hedefimizde olan sitelerin durumları analiz edilmektedir.

-Anahtar kelime analizi üçüncü adımı oluşturmaktadır. Bu adımda ise arama motorlarında hangi kelime ya da kelime öbekleri ile aranacağınız üzerine yoğunlaşmaktayız.

Seo Danışmanlığı hizmeti almaya karar verdiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken önemli noktadan biri özgün ve sitenizin amacına uygun içeriklerin yazılmasıdır. Eğer sitenize uygun olmayan ya da başka bir yerden alınmış yazılar arama motorları tarafından tespit edilirse ceza almanıza neden olmaktadır. Bu sebeplerle Seo Danışmanlığı Hizmeti için profesyonel bir hizmet almak siteniz için yararlı olacaktır.

Destek Bilgisayar Firması olarak sektörel farklılıkları hesaplayarak Seo Danışmanlığı hizmeti veriyoruz. İnternet dünyası içerisinde size uygun olan anahtar kelimelerin yoğunluğu ve benzeri özellikler size sunacağımız hizmetin unsurlarını şekillendirmektedir.