Link İnşası

Link İnşası Nedir?

Link İnşası temel seo çalışmalarından sonra yapılması gereken, arama motorlarına siteniz için yön verdiğiniz bir çalışmadır. Diğer bir tanımla arama sonuçlarında üst sıra ve sayfalarda yer almanız için aldığınız linkler topluluğudur.

Link İnşası Neden Önemlidir?

-Web sayfanıza başka bir sayfadan link geliyor ise, o konunun otoritesi siz oluyorsunuz. Bu da sizin sıralamalarda yükselmenize, Google tarafından tanınmanıza neden olmakta.

-Link İnşası ile elde edeceğiniz trafik ziyaretçilerin geri dönüşüm oranlarını da yükseltecektir. Bunun nedeni ise link vermiş olan sitenin sizinle benzer konulara değinmiş olması olarak anlatılabilir.  

Link İnşasında Önemli Faktörler;

-Link veren sayfanın büyüklüğü, popülerliği ve sayfanın güvenilirliği,

-Seo içerikleri ve optimizasyonları,

-Sitenize yöneltilen linklerin anahtar kelimeleri ve yoğunlukları,

Avantajları Nelerdir?

-Link İnşası sayesinde Google sizin sitenizin içeriğine çok hakim olduğunuzu saptar.

-İçeriklerin site ile uyumunda ve gelen linklerin uyumluluğu Google tarafından tanınmanıza neden olur.

-Gelen linkler neticesinde internet dünyasında konunun otoritesinin siz olduğu saptanır ve bu sayede sıralamalarda devamlılığı sağlamış olursunuz.

Ücretsiz olarak alabileceğiniz linkler de vardır. Bunlar sosyal ağlar, site tanıtımına izin veren forumlar, kişisel bloglar ve paylaşılan içerikler olarak sıralanabilir.

Link İnşası güncel olarak devam etmesi gereken ve sürekli yeniliklerin takip edilmesi gereken bir çalışmadır. Çünkü link sinyalleri için bir zaman aşımı vardır. Geçmiş yıllarda sürekli link alarak güncelliğini koruyan bir site, link almayı bıraktıktan sonra sizin sıralamanızdaki etkisini kaybetmeye başlayacaktır. Bu durumda aktif olarak Link İnşası için çalışmaya devam etmeli ve eğer vaktinizi bu işleme ayıramayacak kadar yoğunsanız işi profesyonellere bırakmanız sizin için yararlı olacaktır. Profesyonellik sayesinde hem güncel link alışverişi sağlamış olur, hem de sıralamanızın yükselmesi sizin için bir bilinmezlik olmaz.