Sanal Pos Entegrasyon

Sanal Pos Nedir?

Günlük hayatta kullandığımız posların web tabanlı olarak uyarlanmış haline Sanal Pos denir. Diğer bir tanımla üretici ve tüketici arasında para transferinde aracı olan yazılımdır. Kredi kartının gerçek pos cihazına gerek kalmadan sadece kartın ilgili bilgileri sayesinde ödeme yapabilir. Kullanıcı ürünü satın almak için sipariş butonuna basar ve sanal posun kurulu olduğu ödeme sayfasına gelir. Kart bilgileri şifrelenmiş bir şekilde bankaya gönderilir ve banka alışveriş tutarını Sanal Pos sahibinin hesabına yatırır. Sanal Pos’un diğer adı ise VPOS’dur.

Sanal Pos Avantajları;

-İnternet alışverişlerindeki en güvenli yoldur.

-Müşterilerin gözünde Sanal Pos kullanıldığı için firma olumlu bir imaj kazanır.

-Firmanın pazarlama alanı genişler. Sadece bulunduğu bölgeye değil dünyanın herhangi bir yerine satış yapabilir.

-Gerçek satış koşullarında harcanan zaman minimuma düşer.

-Firmayı profesyonel ve rekabetçi gösterir.

Sanal Pos Nerede Kullanılır?

İnternet üzerinden satış yapılacak tüm web sitelerinde Sanal Pos kullanabilirsiniz. Kolay, zahmetsiz ve güvenli alışveriş imkanı sunmaktadır.

Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Uluslar arası güvenlik önlemleri ile donatılmış sunucular ve SSL şifreleme sistemleri korunan siteler üzerinde yapılmalıdır. Alışveriş olanağı sunan bir web sitesinin en değerli ve dikkat edilmesi gereken sayfası ödeme sayfasıdır. Müşteri ve firma güvenliği için ileri teknoloji güvenlik önlemleri eşliğinde çalışmalar yapılmalıdır.

Destek Bilgisayar Hizmetleri Sanal Pos için anlaştığınız bankanın vermiş olduğu sayfa, şifre veya kodları, siteye yerleştirmek yerine kısa bir sürede web sitenize Sanal Pos Entegrasyonu sağlamaktadır.