Reklamasyon

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Sosyal Medyada uygulanabilen, platforma belirli bir ücret ödenerek daha fazla kişiye erişim sağlanan yeni dönem reklam modelidir.

Neden Sosyal Medyada Reklam Vermeliyiz?

Teknolojinin gelişimi geleneksel medyanın önemini azaltırken, Sosyal Medyanın yükselmesine neden oldu. Günümüzde Sosyal Medya kullanıcılarının çokluğu nedeniyle markalar artık kendilerini bu platformlarda göstermenin daha yararlı olacağının farkına vardılar. Ayrıca Sosyal Medyanın Reklam Avantajları oldukça fazladır.

Sosyal Medya Reklam Avantajları;

-Düşük Maliyetli,

-Ölçülebilir,

-Hızlı,

-Kontrol Altında Olması,

-Kolay Erişim İmkanı,

-Demografik(nüfus) Hedefleme olarak gösterilebilir.

Sosyal Medya Reklam Hizmetlerinin geleneksel medyadan ayrılan en önemli özelliği ölçülebilir bir yapıya sahip olmasıdır. Haftalık, günlük hatta saatlik olarak yapılan paylaşımın kaç kişiye erişildiğini öğrenebilir, analiz edebilirsiniz.

Günümüzde popüler olan reklam aracılığı hizmeti veren Sosyal Medya siteleri; Facebook, Twitter, Google, FriendFeed, Yahoo, Foursquare olarak sıralanabilir.

Teknolojinin ve internetin eş zamanlı gelişmesi ile Sosyal Medya platformlarında çeşitlilik oldukça fazlalaşmıştır. Kişinin zevklerine göre değişkenlik gösteren bu platformlarda reklam kuralları da değişkenlik göstermektedir.  Reklam vermeden önce hedef kitlenizin hangi platformu kullandığını iyi analiz etmelisiniz ki reklamlarınız doğru kişilere ulaşsın.

Destek Bilgisayar Hizmetleri Olarak;

-Markanızın, ürününüzün, hizmetinizin Sosyal Medyada ağızdan ağıza pazarlamasını yapıyoruz.

-İstenmeyen kullanıcı deneyimi sonuçlarınızı ve olumsuz eleştirilerinizi olumluya dönüştürmek için marka-müşteri arasında doğru iletişim yollarını buluyoruz.

-Sosyal Medya paylaşımlarınız için merak/heyecan gibi duygular kullanarak yeni müşteriler edinmenizi,

-Mevcut müşterilerinizin marka hakkında konuşmasını sağlayıp, markaya geri bildirimi ve 

-Mevcut müşterilerinizin sadık müşteri olmalarını sağlıyoruz.