Ürün ve Mekan Fotoğrafçılığı Nedir?

Ürün ve Mekan Fotoğrafı bir ürünün veya mekanın profesyonel bir fotoğrafçı tarafından profesyonel ekipmanlarla çekilmiş fotoğraflardır. Tanıtım amacıyla çekilen bu fotoğraflar günümüzde daha çok e-ticaret sitelerinde ürünlerin tanıtımı için kullanılmaktadır.

Ürün ve mekan fotoğrafları; basılı medyada, katalog çalışmalarında, iç/dış mekan çalışmalarında, toplantı, seminer, afiş, sunum, lansman, broşür, el ilanları ve web sitelerinde kullanılabilir. Ürün ve Mekan Fotoğrafçılığında en önemli kriter gerçekçiliktir. Mekanınıza ve ürünlerinize ait fotoğraflar mümkün olduğunca gerçeğe yakın olmalıdır. Fotoğrafları görenler gerçeğin nasıl olduğunu tam olarak görerek, fikir sahibi olmalıdırlar.

Günümüzde reklam alanı haline gelen web sitesi ve sosyal medya her geçen gün gelişim göstermektedir. Rekabetçi bir ortamın var olduğu sanal dünyada kaliteli görsellere fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır. Değişen teknoloji ürün ve mekan pazarlama formatlarını da değiştirdi. Kurumsal firmalar ürünlerini pazarlayabilmek için internet sitelerini kullanmaya başladılar. İnternetin güvenli bir mecra olduğu ve güvenli alışveriş yapmanın da öncü açılınca, geniş kitlelere ulaşmak isteyen ürün ve mekan sahibi firmalar internet üzerinden ürünlerini ve mekanlarını pazarlamaya başladılar.

 Ürün ve mekan tanıtımı için tanıtıcı yazılar yazmak, günümüzün gelişen teknolojisinde çok da fazla etki etmemektedir. Hele ki değişen teknoloji ile gelişen fotoğraf dünyası kişileri en kolay yoldan en hızlı anlatım yoluna doğru itmektedir. Bu yol ise Ürün ve Mekan Fotoğrafları olarak örneklendirilebilir.

Başarılı bir Ürün ve Mekan Fotoğrafçılığı ile;                                                             

-Markanızın tanıtımı başarılı bir şekilde yapılır.

-Hedef kitlenize daha hızlı ve kolay ulaşabilirsiniz.

-Anlatılmak istenen mesaj direkt olarak kişilere ulaşır.

-Markanın reklam ve pazarlama gelirleri artar.

-Her tanıtım platformunda kullanılabilecek fotoğraflara sahip olursunuz.

Neden web siteme profesyonel fotoğraf çektirmeliyim?

-Fotoğrafların size ait olması müşterilerinizin firmanıza daha çok güveneceği anlamına gelir.

-Profesyonel fotoğraflar web sitenizin görüntü kalitesini arttıracaktır.

-Temsili değil gerçek fotoğraflar ile firma tanıtımınızı daha iyi yapabilirsiniz.

Destek Bilgisayar Hizmetleri Olarak; ürün fotoğraf çekimi, yerinde fotoğraf çekimi, iç/dış mekan çekimlerinin yanı sıra takı, kolye, tekstil ürünleri, çanta, ayakkabı, yemek tabağı ve benzeri tüm ürün çekimleri yapılmaktadır.