Tanıtım Filmi

Değişen dünyanın şartlarında işletmeler rekabet güçlerini arttırmak amacı ile çeşitli tanıtım faaliyetleri yapmaktadırlar. Bu faaliyetlerin en başında ürün ve hizmet şartlarının en etkili, kısa yöntemi olan Tanıtım Filmi gelmektedir. Belirli bir estetik ve akıcılıkla hazırlanmış tanıtım filmleri işletmelerin kendini tanıtmasındaki en basit ve etkili yollardan biridir. Bu sayede potansiyel müşteriler en kısa sürede işletme hakkında yeterli ve doğru bilgiye ulaşmış olmaktadırlar.

Günümüz koşullarında kişilerin hayatlarındaki en önemli etken zamandır. Zamanın bu kadar değerli olması nedeniyle potansiyel müşterilere bir ürün ya da hizmet hakkında yazılı bir metin okutarak ulaşmak neredeyse imkansızdır. İki dakikalık bir tanıtım filmi 3-4 sayfalık bir metni anlatabilecek kapasitede görsel zenginlik sunmaktadır.

Tanıtım Film Çekimi                                                           

Tanıtım Filmi çekimi için yapılması gereken ilk şey eldeki imkanları belirlemektir. Çekimi yapılacak hizmetin, tesisin ya da ürünün ne tür ekipmanlar ve tekniklerle çekilmesi gerektiğine karar verilmelidir. Bütçe ve plan göz önünde bulundurularak kullanılacak ekip ve ekipmanlar belirlenir. Çekimler imkanların elverdiği en yüksek kalitede çekilmelidir. Çünkü günümüz dünyasında tanıtım filmi görüntülerinin nerede ve hangi sosyal platformlarda kullanılacağı belli değildir. Kaliteli çekim bir  markanın değerini yükseltir.

Tanıtım Filmi Çekim Aşamaları

-Çekim yapılacak alanlar belirlenir ve planlama yapılır.

-Ekip ve ekipman hazırlıkları yapılır.

-Verilmesi gereken mesajlar belirlenir ve tanıtım metni hazırlanır.

-Kurgu tamamlanır.

Tanıtım Filmi, tüketiciyi sıkmayacak şekilde hazırlanması gerekmektedir. Uzunluğu da bu kriterlere göre belirlenir. Reklamlarda ki gibi belli bir hikaye yoktur ve verilmek istenen mesaj sadece görüntülerle verilmeye çalışılır.

Markaya Sağladığı Avantajlar;

-Tanıtım Filminin en avantajlı yönü, yayınlama konusunda ödeme talep edilmemesidir. Videoyu internet sitenize ekleyip dünyanın her yerinden izlenmesini sağlayabilir, sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

-Tanıtım Filmi sayesinde firmanın tüm ürünlerini, hizmetlerini, üretim alanlarını, yöneticilerini tanıtabilirsiniz.

-Tüm müşterilerinize rahatlıkla gönderebilir ve firmanızın tanıtımını yapabilirsiniz. Bunun yanında eğer seslendirme eklemezseniz dünyanın her yerinden insan sizi anlayabilir.