Hava Fotoğrafçılığı

Günümüzde insansız hava araçları ile 1 metreden 1000 metreye kadar yüksekliğe kadar titreşimsiz olarak yükseğe çıkarak havadan çekim ve fotoğraf elde edilebilmektedir. Bu çekim tekniği sayesinde tesislerinizin yukarıdan görüntülerini almanızın yanı sıra potansiyel müşterilerinize tesisinizin ne kadar büyük ve donanımlı olduğunu göstermek imkanınız bulunmaktadır.

Hava Fotoğrafçılığının Kullanım Amacı;

-Tanıtım Amaçlı Reklam Çekimleri

-Marka Değer Betimlemesi

-Kuşbakışı Harita

Hava Fotoğrafçılığının Kullanım Alanları; Gayrimenkul hava çekimi, İnşaat hava çekimi, Belediye ve haritalandırma hava çekimi, Restaurantlar ve sosyal tesisler hava çekimi, Tarım alanları hava çekimi, Tarihi kültürel yapılar ve bölgeler hava çekimi, havalimanları, otobüs terminalleri, yat limanları, ticari limanlar hava çekim alanlarıdır.

Hava Fotoğrafçılığı Avantajları;

-Havadan 1 metre ile 500 metre arasındaki irtifada çekim yaparak büyük helikopterlerin alçalamayacakları irtifalarda uçabilirler.

-Çekim esnasında çekilen görüntüler kablosuz bağlantı sayesinde monitöre aktarılır. Bu sayede çekilen görüntüler birebir görülebilmektedir.

-Hava çekimi cihazları yaklaşık 30 dakikaya kadar havada kalabilirler.

-Çekim sırasında GPS (Global Positioning System; Küresel Konumlama Sistemi) sistemleri sayesinde havada sabit olarak kalabilirler.

-Cihazlar elektrik bataryaları sayesinde ekonomik ve temiz enerji kullanırlar.

-Çekim esnasında kumanda ile bağlantısı kesilen cihaz otomatik olarak geri dönüş yapar.

Havadan çekim ve fotoğraf hizmet maliyetlerini belirleyen faktörler arasında hava çekiminin yapılacağı mekanın özellikleri, işin içeriği, çevre koşulları, hava çekim uçuş sayısı bulunmaktadır. Ayrıca hava çekiminin yapılacağı yerin uzaklığı ve ulaşım imkanları da fiyata etki etmektedir. Bu nedenlerle Hava Fotoğrafçılığı ve çekimi için detayları firmamıza başvurarak öğrenebilirsiniz.

Dikkat! Türkiye’de hava çekiminin yasaklı olduğu bölgeler vardır. Bu bölgeler hava alanı, askeri bölgeler ve bakanlığa ait yerler olarak sıralanabilir. Bu bölgelerde hava çekimi yapmak için önceden gerekli izinleri almalı ve prosedürleri yerine getirmelisiniz.