Depolama Hizmetleri

Depolama Hizmetleri Nedir?

Depolama Hizmetleri ile kullanıcılar internet üzerinde kendilerine ait bir depolama alanına sahip olurlar ve dosyalarını bu alanda saklayabilir. Bu sayede internet bağlantınızın olduğu her an, her yerden dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

Depolama Hizmetleri Avantajları;

-Depolama Hizmetleri ile istediğiniz dosya, doküman, veri ve benzeri her şeye internet bağlantısı olduğu her an, istediğiniz yerden ve istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

- Belge, fotoğraf, video ve birçok farklı dosyayı daima erişebileceğiniz bir alanda saklayabilirsiniz. Bu bilgileri şu an için usb, bellek ve benzeri bir aygıtta taşıyabilirsiniz. Ancak bunlar zarar gördüğü zaman sakladığınız dosyalarınızı kaybetme riskiniz oldukça yüksektir.

-Depolama Hizmetleri ile depolama alanlarınızı sonradan genişletebilirsiniz. Sabit diskleriniz satın aldığınızı depolama alanı kadar dosya kaydederken, internet üzerinden depolama yaptığınızda böyle bir sıkıntı yaşamamış olursunuz.

-Cihazlarınızı ve yazılımlarınızı yedekleme imkanınız bulunmaktadır.  Sakladığınız yedeklerinizi normal bir kayıt etme işlemi ile kaybedebilirsiniz. Ancak Depolama Hizmeti ile sakladığınız yedekleri kaybetme olasılığınız oldukça düşüktür.

Sanal ortamda bulunan verilerinizin erişilebilirliği, güvenliği ve bütünlüğü firmanız, markanız, işletmeniz açısından büyük önem teşkil etmektedir. Bu sebeple firmanıza ait verilerinizin kaybolmamak üzere yedeklenmesi ve korunması gerekmektedir.

Firmanızın güvenliği için verilerinizi, fotoğraflarınızı, belgelerinizi kaybolmaması adına internet üzerinden yedeklemelisiniz. Bu sayede internet bağlantısı olan her yerde bilgisayar, tablet, telefon fark etmeksizin ulaşım sağlayabilirsiniz.