Popüler para kazanma ve tanınma yolu: ‘’ Blogger ’’ lık

Günümüzde çok popüler olan ve ek iş yapmak isteyenlerin de düşündüğü para kazanma yollarından biri blogger olmak. Blog sayfası açıp orada özgün paylaşımlar yapan ve dolayısıyla bu yoldan takipçi kazanan web yazarlarına blogger denilmektedir. Bir blog sayfası; gezi, seyahat, fotoğraf, yemek tarifleri, moda, üniversite hayatı gibi konularda açılabileceği gibi her alanda da açılabilir.

Peki bir instagram bloggerı olmanın belli başlı kuralları var mıdır?

Hem eğlenceli olması hem de para kazandırması sebebiyle  Instagram bloggerı olan ve olmak isteyenlerin sayısı yadırganmayacak kadar fazla.

Ancak blogger olmak sanıldığının aksine o kadar da kolay değil. İlk ve en önemli kural özgün olmak bunun yanında kaliteli ve anlamlı fotoğraflar yayımlamak. Instagram’ın kendine has özelliğinin bir getirisi olarak  iyi ve kaliteli fotoğraf içeriği üretip, paylaşmak. Dolayısıyla fotoğraf konusu çok önemli. Öncelikle flaş açık bir biçimde fotoğraf çekmeyi bırakmalısınız. Uygun bir aydınlatma aparatı kullanarak ya da uygun ışıkta fotoğraf çekmeyi tercih edebilirsiniz. Teknik meseleleri hallettiğinizi varsayalım. Instagram’da blogger olmak için ikinci mesele, ilgi çekici konseptler yaratmakta. Eğlenceli, komik ve ilginç fotoğrafların Instagram kullanıcıları arasında yayılıp meşhur olması küçük ayrıntılarda gizli aslında.  O yüzden, popüler zevke hitap eden ancak kendi bireyselliğinizi de vurgulayan fotoğraflar çekmeye özen gösterin.

Instagram kullanıcılarının ilk yaptığı şey ilgi çekici bir fotoğraf üzerinden profil incemelerine geçebilmeleridir. Sizin hesabınıza girip fotoğraflarınızı inceleyen kullanıcılar er ya da geç, mutlaka biyografinizde kendinizi nasıl tanıttığınıza da göz atarlar. Bu nedenle biyografi kısmı bir diğer vazgeçilmez husus olarak karşımıza çıkıyor. Biyografinizi yazarken kısa ama öz cümleler kurmaya özen gösterin.  Diğer sosyal medya hesaplarınızı da link şeklinde biyografinize ekleyip, daha çok kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Biyografinizi kişiselleştirmeyi ve özgün olmayı unutmayın.  Potansiyel takipçilerinizin hakkınızda daha fazla bilgi edinebilmesi için biyografinize özen gösterin.