İşleriniz sekteye uğramasın!

Elektriğin ve sağladığı yararlar açısından bizlerin yaşam kalitesine etki oranının ne kadar büyük olduğu su götürmez bir gerçek. Günümüz şartlarında ani elektrik kesilmelerinin veya herhangi bir nedenle şebekelere bağlı beklenmeyen değişikliklerin, sistemlere zarar vermesi beklenebilir bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaz aylarına oranlara kış aylarında;  yağışların, fırtınaların büyük etkisiyle elektrik enerjisi akışında gel gitler olabilmektedir. Özellikle kış aylarını bol yağışlı geçiren Marmaris’te buna sıkça rastlanmaktadır.

Kesintisiz güç kaynaklarının bakımı neden önemlidir?

Aklınıza gelecek her türlü alanda ve durumda bize büyük kolaylıklar sağlayan Kesintisiz Güç Kaynakları’nın (KGK)  arızalanmaları veya kendilerinden beklenen işlevi yerine getirememeleri halinde büyük  mali kayıplara neden olacak olan bu cihaz ve sitemlerin periyodik bakımı oldukça kritik öneme sahiptir. KGK’nın periyodik bakımı; evinizdeki kombi cihazınıza veya arabanıza uygulattığınız bakımdan farklı değildir.

Bu nedenle;  tıbbi cihazların, bilgisayar ve haberleşme sistemlerinin, denetim , alarm veya aydınlatma sistemlerinin korunması  ve bunların yedek enerjilerinin sağlanması gerekmektedir.  Özellikle hastaneler, havaalanları, haberleşme merkezleri gibi kritik alanların  enerji kesintisine uğramaları çok ciddi sonuçlar doğurabilir.

Bu kesintisiz güç kaynakları, genellikle şu alanlarda kullanılmaktadır:

► Bilgisayarlar ve bilgisayar destekli otomasyon sistemleri
► Bilgisayar destekli üretim / ambalajlama tezgahları
► Tıbbi elektronik cihazlar, hastaneler
► Hava alanı aydınlatması
► Hava trafik kontrol merkezleri
► Askeri radar sistemleri
► Haberleşme ve yayın kuruluşları
► Asansörler
► Elektronik kapılar
► Barkod cihazları
► Yazar kasalar
► Fotoğraf baskı cihazları
► CNC Tezgahları
► Elektronik teraziler
► Acil durum aydınlatma sistemleri
► Isıtma cihazları
► Soğutma cihazları