Web Siteniz Neden Mobil Uyumlu Olmalı?

Teknolojinin hayatımıza yerleşmesiyle birlikte internetin günden güne rutin işlerimizin bir parçası olması sonucunda akıllı telefonlara ve tabletlere verilen önem paralel bir büyüme gösterdi. Bu anlamda farklı platformlarda düzgün çalışabilecek bir web sitesi oluşturmanın önemi artıyor.

Web sayfanızın responsive bir tasarıma sahip olması ve farklı cihazlarda orijinal haliyle, rahat okunabilir ve kolayca işlem yapılabilir olmasını sağlamaktadır. Web sitelerinizi responsive olarak tasarlattığınız zaman öncelikle ekran boyutlarına göre otomatik olarak şekillenecektir ve bu da müşterilerinizin rahatlıkla size ulaşmalarını sağlayacaktır.

Web Tasarım alanında önemli bir yere sahip olan responsive web tasarım, git gide gereklilik haline geliyor.

Responsive web tasarım size ne kazandırır?

 

Firmalar, sayfaların doğru görüntülenmesi için farklı siteler açmanın maliyetinden kurtulurken, kullanıcılar da her cihazda internet sitesini doğru çözünürlüklerle görüntülemiş olacaklar. 

Mobil sitelerde içeriklerin ekrana sığmaması ve sayfaların yavaş açılması gibi sorunlar oluşabiliyor. Web sayfanızda responsive tasarım kullanarak hem bu gibi sorunlar önüne geçmiş olursunuz hem de kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim sağlamış olursunuz. Böylece, sitenizde trafik kaybı da yaşamazsınız.

 

Tasarımlarımız,  Google mobil uyumluluk testinden geçiyor

Mobil cihazlarla uyumlu ve web sayfanızın mobil cihazlarda rahatlıkla açıldığı web tasarım projeleri geliştiriyoruz. Dokunma öğelerinin yakınlığı, yazıların büyüklüğü ve okuma kolaylığı gibi pek çok kriter göz önüne alınarak yapılan internet siteleri tasarlıyoruz