E-Ticaret Gelirinizi Nasıl Arttırırsınız?

Web siteniz üzerinden bilinirliliğinizi ve dolasıyla da kazancınızı nasıl arttırabileceğinizi biliyor musunuz?

Başarılı bir SEO hizmetiyle bunu kolayca sağlayabilirsiniz

SEO, web sitenizi en iyi şekilde optimize ederek arama motorlarına uyumlu hale getirmek anlamına gelir.  Kaliteli ve profesyonel kişilerce yapılan SEO çalışmasıyla hedeflenen kelime gruplarında, Google arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alabilirsiniz.  

SEO’nun Türkçe açılımı arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılsa da gerçek açılımı arama motoru mühendisliğidir. Asıl amacımız web sayfalarınızı Google ve Yandex gibi arama motorlarında ilk sayfalara çıkarmak ve sitenizi teknolojiye uyumlu hale getirip daha çok müşteri kitlesine ulaşmanızı sağlamaktır.

Arama motorunu kullanan bir kişi nette bir şey arıyor demektir. Mesela aradığı şey yumurta diyelim. Arama motoruna giriyor ve kutucuğa yumurta yazıyor; çıkan sonuçlara göre yoluna devam ediyor. Tam burada sizin bir yumurtacı olduğunuzu varsayalım. Aramalarda sizin siteniz en üstte çıkıyor ve kişi sizin sitenize gelerek ihtiyacı olan yumurtaları alıyor, bundan sonrası için sizin dükkânınızı aklında tutuyor. Ne kadar güzel değil mi? Hem yumurta sattık para kazandık ve devamlı müşteri kazandık yani yine para kazandık. 

SEO uygulaması yaptırmayan site sahiplerinin internet dünyasında yaşaması ne kadar zor ise yaptıkları internet siteleri için SEO planı yapmayan internet firmaları da sektörde zor iş alıyor. Bu yüzden her tasarım firması sadece tasarımcı ya da yazılımcı değil aynı zamanda da konusunda bilgili bir SEO uzmanı bulundurması gerekiyor. Bunun için site ile aynı doğrultuda faaliyet gösteren sitelere link verilmesi ya da bu sitelerden SEO çalışması yapılan site için link alınması yani back link yapılması, sosyal medyada siteyi tanıtan reklam çalışmalarının yapılması, farklı sitelerde yayınlanmak üzere siteyi tanıtıcı makalelerin yazılması site dışı SEO çalışmalarının en önemli unsurlarını oluşturuyor.

Siz ister dünyanın en gerekli ürünün satıyor olun, ister kansere bulduğunuz çareyi sitenizde anlatıyor olun, ister insanlara milyoner olmanın yollarını anlatıyor olun sitenizi tanıtmazsanız kimse sitenize gelmez. Çünkü sitenizi bilmezler. İşte bu noktada iş bize düşüyor.