Web Sitenizi Yaptırırken Bilmeniz Gerekenler...

Ülkemizde yürürlükte olan yasal düzenlemeler gereği bir İnternet Sitesine ihtiyacınız olabilir…

Değişikliğe uğrayan internet yasası ile birlikte, firmaların internet dünyasında firmaları için web sitesine sahip olması zorunlu hale getirildi. Aman dikkat…

Önce İhtiyaçlarınız Belirleyin

İnternet sitesi yaptırmaya karar verdiyseniz, öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Yaptıracağınız internet sitenizde hangi fonksiyonları (satış, kayıt vs.) veya içeriklerin olması gerektiğini kafanızda kurgulamalısınız. Birlikte çalıştığınız kişilerle ihtiyaçlarınızı belirleyip liste oluşturursanız eğer daha rahat kurgu yapabilirsiniz. Daha önce bu konuda hiçbir fikriniz yok ise yapmanız gereken rakiplerinizin internet dünyasında neler yaptığıdır. Ayrıca sektörünüzün dünya çapındaki öncülerini incelerseniz eğer konsept model için örnekler ya da istedikleriniz için fikirler bulabilirsiniz.

İlk adımınızın ihtiyaçlarınızı belirlemek olmasının nedeni, web sitenizin boyutunu görebilmenizi sağlamaktadır. Hangi özelliklere ne için sahip olacağından tutun da satış yapıp yapmayacağına kadar pek çok özellik web sitesinin yapım aşamasının ne kadar sürede olacağını belirlemektedir.

İşlerinizi ileriye taşımak istiyorsanız ve sanal kimlik oluşturmak istiyorsanız, bunları yapmalısınız. Aksi taktir de, rakiplerinizden geri kalma ihtimaliniz yükselecektir.

Günümüzün gelişen teknolojileri, kapsamlı bir site yapımı için pek çok uzmanlık gerektirmektedir. Kurulum için alan adından, logo tasarımına, barındırma (hosting), hizmetinden görsel içeriklerin hazırlanmasına kadar pek çok farklı çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmaların yapılması için konuya hakim kişiler ile çalışılması, sizin faydanıza olacaktır.

 Biz web sitesi kurulumu için bize gelen müşterilerin ilk aşamada web sitelerinin nelere sahip olması gerektiğini düşünerek küçük bir rehber hazırlama yoluna gittik. Bizi ziyarete gelmeden önce rehberimizden yararlanan müşterilerimiz ön bilgilendirme aşamasını atladığı için kolaylıkla web sitesi konusunda ilerlemeye başlayacağımıza eminiz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler;

-Sektörünüzü eğer iyi tanırsanız, bize de açıklayıcı olarak anlatabilirsiniz. Çünkü biz sizin işinize çok yabancıyız ve tek kaynağımız o an için sizsiniz.

-Nasıl bir web sitesine ihtiyacınız var Statik mi – Dinamik mi?

Yani e-ticaret mantığında olan, yönetici paneline sahip sürekli güncelleme yaparak çalışan bir sitemi istiyorsunuz  yoksa sadece bilgilendirme için mi internet dünyasında var olmak istiyorsunuz.

-Kaliteli içerikler üretmek çok önemli ve biz sizden bunları en yalın ve kırpılmamış hali ile sizden istiyoruz. Görsellerinizin kalitesi ve boyutu bizim için büyük önem teşkil ediyor. Bilimsel çalışmalar bile görselliğin ilk aşamada çok önemli olduğunun altını çizdiği bir dönemde, sanal olarak sizin en iyi şekilde internet dünyasında yer almanızı sağlamalıyız. İşte tam olarak bu noktada en az 1080 boyutundaki görseller bizim için yeterli olacaktır.

-Metin içerikleri için size yeniden büyük bir iş düşmektedir. Çünkü firmanızı, sektörünüzü en iyi tanıyan kişiler sizlersiniz ve onu en iyi tanıtanda muhtemelen siz olacaksınız. Sizin sadece bir günlük çalışma ve planlama ile elde edeceğiniz veriler ile biz sitenizin kurulum aşamasını oldukça hızlandıracağız. Sonuca en kısa sürede ulaşmak için hem sizin hem de bizim ufak tavizler vermemiz gerekiyor.

-Site yapımında bizi zorlayan konulardan biride kategorilendirme. Çünkü sektörün eğer daha önce referanslarımız içerisinde çalıştığımız iş dalı değil ise yabancısı olacağız. Bu da öncelikle sektörü anlamaya bizi yöneltmekte. Siz yıllardır sektörün içerisinde yer aldığınıza göre kategorilendirme işini kolaylıkla yapacak ve bizi bilgilendirebileceksiniz.

Temel olarak bu saydıklarımıza dikkat ederseniz eğer, daha kolay ve hızlı bir şekilde ilerleme gösterebiliriz.

İşin aslı, aslında çok çok kolay. Ortak bir çalışma ile hızla ilerleyebiliriz. Siz ayrıntıları ile anlatın, içeriklerin teminini kolay bir şekilde yerine getirin ve gerisini sizin için biz halledelim. En kısa sürede web sitenizi yayına alalım.