Bilgisayar Kullanımı Tarihe mi Karışıyor?

Hızla gelişen teknolojinin hızına yetişmek zor olsa da, bir şekilde yetişiyoruz. Her geçen gün yenilenen özellikleri ile sosyal medyayı kullanıyoruz ve artık yeni dönem sosyalleşmenin bu olduğuna kendimizi ikna etmiş durumdayız. Hal böyle olunca işin içine akıllısı, mobili bütün cihazlar giriyor. Önceleri sözleştiğimiz saatte buluşma yerinde olmamız gerekirken –ki aksi durumlarda bekleyen kişinin size küsme, terk etme olasılığı bile var- şimdilerde geç kalacağımızı ya da yolda olduğumuzu haber verebileceğimiz cepte taşınabilen küçük, bilgisayar özelliği sergileyen telefonlarımız var.

Bilgisayar tarihinin ilk çağlarında mobilden söz etmek imkansızdı. Ancak şimdilerde mobil cihazlardan internet kullanımı masaüstü cihazları geçti. Çünkü mobil cihazlar daha büyük boydaki çağdaşları kadar işe yaramamaya başladılar. Bu durumda kullanıcılarda internetteki bir işi akıllı telefondan veya tabletten halledebiliyorlarsa bilgisayar başına geçmemeyi tercih ediyorlar.

İletişimin kişinin en temel gereksinimlerinden biri olduğunu hatırlarsak eğer hızla çoğalan nüfusumuza oranla internet ve bunun benzeri iletişim sağlayıcı araçların kullanımı da hızla çoğalmaktadır.

2016 yılının başlarında açıklanmaya başlayan internet kullanım oranlarında şaşırtıcı değişiklikler karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sosyal medyanın bilgisayardan değil de mobil cihazlardan kullanım oranında büyük bir artış söz konusu. Bu durumun bizim için etkisi ise artık web sitemize kullanıcılarımızın sadece bilgisayardan değil, mobilden de ulaşabilmesi gerektiğidir. Mobil uyumlu olarak sahip olduğunuz web sitesi ile kullanıcıların size her yerden ulaşmasını, eğer web sitenizden satış yapıyorsanız kullanıcıların her an alışveriş yapabilmesini sağlamış olursunuz. Bu durum ayrıca internet dünyasındaki kimliğinizin de internet modasına uyduğunu ve gelişen teknolojinin sıkı takipçisi olduğunuzun imajını verir.

Geçen yılın verilerini incelediğimiz zaman dünya nüfusunun 7 milyarı geçtiğini görmekteyiz. Dünya nüfusunun %46’sı internet kullanıcısıyken %31’i aktif sosyal medya kullanıcısı durumunda.  Ayrıca %51’i mobil cihaza sahip, incelenen istatistiklere göre mobilde var olmanın önemi artmaktadır. Kendini sürekli yenileyen bir üst modellerini belirli aralıklarla satışa sunan mobil cihaz markalarını göz önüne alırsak eğer yakın zamanda bilgisayar sadece iş odaklı olarak kullanılmaya başlanacaktır. Ki bu durum çok yakın gelecekte meydana gelecek gibi. Çünkü verilen bütün işaretler, yorumlamalar bu yönde. 

Kendini sürekli yenileyen teknolojinin ve internet dünyasının nimetlerinden yararlanmak istiyorsanız her daim yeniliklerin takipçisi olmalısınız. Bunun yanı sıra sadece kendinizi değil, işinizi de bu yenilenmenin içine dahil etmelisiniz. Yakın gelecekte hayatımıza giren bu alışkanlıkların takip etmekte zorlanıyorsanız ve profesyonel bir desteğin sizin için daha verimli sonuçlar verebileceğini düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gelişen dünyanın yakın takipçisi olarak kendimizi internet dünyasına adapte ediyoruz.