Web Sitenizin İlk İzlenimi…

Görsel Güzellikler Görece Değişiklik Gösterse de, ilk izlenim için önem teşkil etmektedir… Aman Dikkat!!!

İlk İzlenim ziyaretçilerinizi daha uzun süre web sitenizde tutuyor…

Bir web sitesi yaptırmaya karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken en önemli etkenlerin başında görselleriniz gelmektedir. Kullanıcılar üzerinde yapılan araştırmalarda kullanıcıların ilk izlenimlerinin 0.05 saniyede oluştuğu bilinmektedir. –Bu ne demek oluyor?- Çok kısa bir zaman diliminde ekran önündeki son kullanıcıyı yakalamalısınız demek oluyor.

Ekran önündeki son kullanıcılarınızın web sitenizde dikkat ettiği noktalar;

-Kurum Logosu                                                                         

-Ana Menü

-Arama Kutusu

-Sitenin Ana İmajı

-Sitenin Yazılı İçeriği

-Web Sitenin Alt Tarafı

Ortalama bir insan görsel bir içeriği, yazılı içeriğe göre 60.000 kat daha hızlı algılamaktadır. Bilimsel yollarla kanıtlanmış bu durum sosyal medyanın ve internet dünyasının görsellere olan takıntısını anlamak için yeterli bir sebep olabilir.

Avantajları;

-ilk izleniminiz ne kadar iyiyse, ziyaretçinizin sayfada kalma oranı o kadar fazla olacaktır. (ki bunun Google gibi arama motorlarının sıralamaları için bir kriter olduğunu düşünürsek önemli olduğunun kanıtını sunmuş olabiliriz.)

-Görsel içeriklerin dikkat çekme ve görüntülenme oranı, diğer içeriklere oranla %94 daha fazladır.

-Bu içeriklerin sosyal medyada paylaşılma olasılığı daha yüksektir.

-Görsel içerikler, yazılı içeriklere oranla 600 bin kat daha hızlı işlenir.

-Bilimsel diğer bir araştırmaya göre insanlar gördüklerinin %80’ini, okuduklarının %20’sini ve duyduklarının sadece’ununu hatırlıyor.

-Bir diğer bilimsel açıklamaya göre normal bir kullanıcı web sitesindeki yazılı metinlerin sadece %20’sini okumaktadır.

Saymakla bitmeyen avantajları sayesinde görsellerin kaliteli, özgün olmasının istenmesinin nedenleri anlaşılmaktadır. Bu sebeple web sitenizin tercih edilir ve kullanıcıya uygun olmasını istiyorsanız, bunlara itina ile dikkat etmelisiniz.

Görsellik başlı başına dikkat edilmesi gereken bir konudur. Profesyonel, özgün, sitenize uygun görseller sanal kimliğinizi kullanıcılara tanıtacak, ilk izlenimleri verecektir. Bir web sitesine sahip değilseniz ya da hali hazırda bir web siteniz var ise görselliğinin dikkat çekici olmasına ve kaliteli olmasına dikkat edin. Uygun içerikler arıyorsanız, kaliteli görseller elde etmek istiyorsanız ve bunun için uğraşacak zamanım kısıtlı diyorsanız eğer bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu konuda profesyonel hizmetler sunuyoruz.  Dikkat edilmesi gereken konular hakkında size gerekli bilgileri sunmaya hazırız.