Neden İnternet Reklamcılığını Tercih etmeliyiz…

İnternet artık firmalar için alternatif pazarlama platformu olmaktan çıktı. Yeni yüzyılda neredeyse hayatımızın tamamına yön veren dijital dünya, pazarlama faaliyetlerini de odağını oluşturuyor. Geleneksel reklam mecraları varlığını sürdürse de yapılan araştırmalara göre bu alanda yapılan reklamlar gün geçtikçe azalmakta.

Son yıllarda internetin, herhangi bir bilgiye en kısa sürede ulaşılabilmesini sağlayan kitle iletişim aracı olduğunu düşünürsek eğer internet reklamcılığının büyük bir pazar olduğunu çok açık bir şekilde görebiliriz. Yeni yüzyıl ile şekillenen bu pazarı ilk keşfeden firmalar oldukça şanslı. Bu firmalar 2003 yılından beri internet reklamları için bütçeler ayırmakta. Artık tek reklam platformunun internet olacağını söylesek yalan olmaz. Geleneksel medya araçları değerlerini ve pazarlarını her geçen gün biraz daha kayıp etmekte.

İnternet reklamları kendi içerisinde pek çok türe ayrılmakta. Bunlar;

-Web Sitesi

-Arama Motoru Reklamcılığı

-E-mail Reklamcılığı

-Sosyal Ağ Reklamları

-Banner Reklamcılığı olarak kendi içerisinde ayrılmaktadır.

Her bir reklam türünün farklı özellikleri ve avantajları olsa da hepsinin ortak avantajları şunlardır;

-Ölçümlenebilir. ( geleneksel reklam mecralarının aksine, internet reklamları yapılan bir reklamın kaç kişi tarafından görüldüğünden tutun da, hangi yaş aralığından hangi ilde yaşadığına kadar ayrıntılı bilgileri analiz edebiliyor ve raporlayabiliyor.)

-Ekonomik

-Esnek

-İnteraktif

-Doğrudan iletişim sağlamaktadır. 

Bu avantajlar internet reklamcılığını geleneksel reklamcılıktan da ayırmaktadır. Değişen dünyanın düzeni içerisinde yer almak isteyen hemen hemen bütün marka ve firmaların yer alması gereken bu platformda en akılcı ve en profesyonel şekilde yer almalısınız. Rakiplerin fazla olduğu piyasada fark yaratan ayakta kalmaktadır.

Bu ve benzeri nedenlerle internet reklamcılığı konusuna büyük dikkat ve titizlikle yaklaşmalısınız. Tüketici artık sadece sizi hatırlamak istemiyor, aynı zamanda hem ilgi çekici hem de yararlı bilgiler sunarak müşteri kazanma şansınız var. Bu sebeplerle internet reklamcılığı tek başınıza değil bir ekiple birlikte başarı elde edebileceğiniz bir alan olmakta. Analiz, rapor, plan, tasarım ve bunun gibi pek çok profesyonel araçlarla birlikte firmanızı ya da markanızı internet dünyasında da var edebilirsiniz. Profesyonel bir ekiple çalışmak isterseniz eğer biz burada size yardımcı olmak için bekliyoruz.