SEO Uyumlu Makale Yazmak Neden Önemlidir?

Bir web sitesini arama motorlarında yükselten, bu işlemi anahtar kelimeler ve daha birçok teknik işlemle sağlayan teknik düzenlenmeye SEO denir.

Google gibi arama motorları kullanıcılarına doğru arama sonuçları verebilmek için her gün algoritmalarını değiştirmektedir. Online pazarlama teknikleri içerisinde yer alan SEO ile arama motorları içerisinde istediğiniz sıraya erişebilirsiniz.

SEO çalışmalarında en önemli bölümlerden biri içeriktir. Sosyal medyanın ve internet dünyasının gün geçtikçe büyümesi ile bu ortamlardaki paylaşımlar içeriğin önemini daha da arttırıyor. Fakat önemli olan içeriklerimiz SEO uyumlu olarak yazabilmektir.

SEO uyumlu makaleler yazabilmek için Google’ın belirlemiş olduğu kurallara uymak gerekmektedir. Şayet bu kurallara uymadığınız zaman siteniz Google sıralamasında düşüş yaşayabilir.

Doğru SEO uyumlu makale yazmanın en önemli koşulları;

-doğru anahtar kelime ve

-bu anahtar kelimelerin oranını ayarlayabilmektir.

Uymanız gereken diğer koşullar ise;

Başlık, bağlantı, meta ve içerik ile sağlanmaktadır.

Başlık için SEO uyumlu bir makalede en fazla 70 karaktere kadar kullanım hakkınız bulunmaktadır. Başlık kısmında anahtar kelime kullanmalı ve daha iyi bir etki için anahtar kelimeyi başlığın ilk sözcüğü olarak kullanmalıyız.

Bağlantı için sitenin URL’si anahtar kelimelerin ilerisinde bir görünüm ve biçime sahip olmalıdır.

Web sitesi ve alt sayfaların açıklama alanları meta bölümlerini oluşturmaktadır. Bu kısımdaki karakter sayısı 160’tan fazla olmamalı ve bu bölümde özellikle anahtar kelime kullanmaya dikkat edilmelidir.

Burada da anahtar kelime kullanılması daha etkili olacaktır.

İçerik yazmak en önemli etkenlerden birini oluşturmaktadır. En az 300 karakterden oluşması gereken makale düzenli paragraflara ayrılmalıdır. İlk paragrafta mutlaka kullanılması gereken anahtar kelime, makale içerisinde belli bir oranı geçmemelidir.

SEO çalışmaları son dönemde web sitesi sahiplerinin sıklıkla uyguladığı çalışmalardan birini oluşturmaktadır. Özellikle organik bağlantı sağlamak isteyenlerin tercih etmesi ve Google sıralamalarında kalıcı yer elde etmesi tercih sebeplerini açıklamaktadır.

Peki SEO çalışması yaptırdınız diyelim, siteniz için avantajları ne olacaktır.

-Doğrudan ilgili hedef kitlenize ulaşır.

-Diğer reklam giderlerine göre daha tasarrufludur.

-Organik takipçi sayısını arttırır ve sitenin gün içerisinde aktif olması sağlarsınız.

-Marka bilinirliliğiniz artar. Müşteri gözünde pozitif imaj kazandırır.

-Maksimum müşteri potansiyeline ulaştırır.

-Firmanız veya web siteniz kurumsallaşır.

-Sitenizin maddi değeri artar.

-Ölçülebilir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sizde web siteniz için SEO çalışmaları yapmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Bu sayede profesyonel bir hizmet ile organik bağlantılar sağlayıp, sıralamanızı yükselterek özgün içeriklerle sitenizin ivme kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.